Kapitola třetí

2. února 2012 v 19:12 | Virwen |  Ailla
Ráno se Ailla navzdory hlubokému spánku cítila nevyspalá. Dveře od jejího pokoje byli otevřené a kočka už u jejích nohou neležela. Převlékla se a šla do kuchyňky. Tam byl její otec s mícou na klíně. Pousmála se: "Ahoj tati, omlouvám
se, že jsem nás tak ohrozila. Stejně si ale myslím, že naše vesnička snad ani není na mapách."
"V pořádku. Neposadíš se k nám? Když jsem tě šel ráno vzbudit, tak jsem u tvých nohou našel jí. Co myslíš, necháme si jí?" Ukázal na kočku. Ailla, která si už stihla vzít snídani, nadšeně přikývla. Po jídle šla s kočkou v patách pomoci s kládami kamarádům. Oba už stihli odnosit asi 3 klády. Rychle k nim přiběhla a pomohla jim nejen s přenášením klád, ale i s nehádáním se. Rychle jim přiblížila situaci u nich doma.
"Ty se máš. Já kdybych se rozhodl, že půjdu v noci z baráku, tak bych na to nestačil ani pomyslet, jak rychle by mě chytili." Řekl Neil.
"To je pravda. Nedokážu si představit, jak bych se v noci plížila z domu. Je pravda, že tobě v tom napomáhají ty tvoje úžasné vlasy. Já je mám v noci jak lucernu." Zasmála se Silv.
"Přestaňte kecat a začněte už trochu makat! Kdo vás má pořád hlídat! Ste jak malý!" zařval na ně Marry.
Všichni tři začali zase rychle nosit klády a prkna. Když už všechno odnosili už asi půlku, byl čas oběda. Bylo zvykem, že ten kdo pomáhal s přípravami na slavnost, tak dostal oběd v hospodě zadarmo. Nebyl v tomto období nic extra, ale stačilo to na posílení. Po obědě šla na chvilku Ailla domů aby pomohla Lukeovi v kovárně. Potom zase až do večera pomáhala. Všechny prkna teď už odnosili, ale pořád zde ještě bylo práce nad hlavu. Večer usla s kočkou u nohou. Další 3 dny probíhali podobně.
Až konečně nastal den oslav. Ten den když se ráno vzbudila, hned si vzpomněla co to je za den. Oblékla si sváteční šaty a boty, pořádně si učesala své dlouhé vlasy a vyrazila na louku, která oddělovala Kailanský les a jejich vesnici. Tam utrhla pár květin, rostoucích až úplně u lesa pod stromem kde poprvé uviděla Laru, jak pojmenovala její kočku. O těchto květinách věděla, že neuvadnou a pak když je dá do vody, znovu jim vyraší kořeny a ona je zde bude moci znovu zasadit. Zase se rozeběhla zpět k vesnici, kde pak v jednom z oken jednoho domu si květiny zapletla do copů. Došla zpět k jejich domu, a když vešla do kuchyně, spatřila svého otce, jak se prohlíží v jediném zrcadle, které bylo v domě. Velice mu to slušelo, to musela Ailla uznat. Když se Luke otočil k ní a spatřil jí, pochvalně se usmál: "Sluší ti to, zlato."
"Děkuju, tati."usmála se taky. "Kdy že mají začít?"
"Už můžeš jít za Silviou a Neilem. Máš moje svolení. Ale nejdřív…"
"Musím tebe obejmout"dokončila za něj větu Ailla. Přistoupila k němu a objala ho. V jeho mohutném objetí si vždycky připadala v bezpečí.
"Mám tě rád" uslyšela ho zašeptat.
"Já tebe taky."zašeptala odpověď. Vymanila se z jeho objetí: "Ale už musím jít. Vsadím se, že už na mě čekají."
"Tohle jsem nikdy nepochopil, jak se vám povede sejít se, aniž byste si to domluvili. No nic, uvidíme se později,"usmál se.
Ailla vyběhla ze dveří a asi po minutě se srazila s Fredem, nejhezčím klukem z vesnice. Celá zrudla. Koukla se mu do jeho oříškových očí. Omluvně se na ní usmál, ale pořád jí ještě zlehka držel za pas. Až po chvilce, která se Aille zdála jako hodina, se od ní pomalu odtáhl. Jakmile odešel za roh domu a Ailla už ho neviděla, konečně se mohla pohnout z místa. Co to se mnou je? Pomyslela si zmateně. Potřásla zmateně hlavou a zase se rozeběhla směrem k náměstí. Ihned uviděla Silv a Neila jak stojí ve skupině asi 5 lidí stejně starých jako oni. Byli tam Boris, Hael, Fred, Silvia a Neil. Ailla se k nim připojila a začala se s nimi bavit. Ani ne za 10 minut se začalo náměstí plnit vesničany. Ti, kteří uměli hrát na nějaký nástroj, vystoupili na provizorní jeviště (ve skutečnosti to byla prkna položená na poloplných sudech) a začali hrát. Spousta lidí se dala do tance, ale ten zbytek pouze seděl na lavicích a popíjel pivo. Silvia byla vyzvána Haelem, pohledným světlovlasým mladíkem, který měl očividně pro Silviu slabost, jako jedna z prvních. Silvia tančila docela dobře, ale na některé ženy opravdu nestačila. Párkrát i zaškobrtla, ale byla spíše roztomilá, než aby to vyvolalo nějaké pohoršení. Ailla očekávala, že bude stejně jako každý rok sedět a skoro si nezatančí, ale kupodivu ji vyzval k tanci Boris, svalnatý tmavovlasý mladík, který občas vypomáhal Lukeovi v kovárně. Netančil moc dobře, ale Ailla byla ráda, že nevysedí na lavici důlek. Tančili spolu už asi třetí písničku, když si oba uvědomili, že se potřebují napít. Zasedli k jejich společnému stolu, kde seděli i ostatní. Silv byla zrovna na parketě s Neilem, kterému tanec nikdy nešel, ale všichni obdivovali jeho odvahu. Ailla byla v tu chvíli jediná dívka u stolu, když tu tam přišla rusovlasá dívka ve stejném věku. Její tmavě hnědé oči přejeli všechny, kdo seděli u stolu a nakonec se zastavili u Ailly: "Ráda tě vidím, Aillo. Jsem opravdu ráda, že si se vrátila bez žádného zranění. Teď když dovolíš, ráda bych si šla zatančit tady s Fredem. Co ty na to, Frede?" dořekla a pohodila vlnitými vlasy. Co si o sobě vůbec Karine myslí? Že může přijít a začít se tady se mnou sladce bavit jako bychom se nikdy nepohádali? Fred bez protestů šel za jejím nádherným tělem. Jakmile Karinu uviděli Silv a Neil, okamžitě odešli z parketu za Aillou.
"Jsi v pořádku?" vyhrkli naráz, jako kdyby se smluvili.
"Jasně, proč ne? Jen ať si jde tancovat s tou…"pronesla Ailla. "Ne, nebudu se kvůli ní rozrušovat. Teď si chci užít zbývající čas do konce oslav. Trápit se můžu až pak. Tak jo, kdo jde se mnou na parket?"
"Se mnou si zatím netancovala"Pronesl opatrně Neil.
"Tak jdeme tančit, ne?"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nataly Nataly | Web | 7. srpna 2012 v 23:23 | Reagovat

Znovu nemám co dodat.Oznámkovala bych to jedničkou (i s hvězdičkou)! Nepřestávám se talentu mladší generace udivovat!

2 Virwen Virwen | Web | 8. srpna 2012 v 0:09 | Reagovat

[1]: Děkuju :) (Já se ještě budu červenat :D )

3 DeeDee DeeDee | Web | 1. září 2012 v 18:32 | Reagovat

opět úúúúúúúúúúžasný :D

4 Virwen Virwen | Web | 1. září 2012 v 18:42 | Reagovat

[3]: děkuju :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama