Kapitola sedmá

28. června 2012 v 16:53 | Virwen |  Ailla
Po týdnu přidávám novou kapitolu Ailly ;) Budu se snažit je sem přidat co nejdřív a nejčasteji když už budou/jsou ty prázdniny :DNeill jí chytil za rameno a otočil jí čelem k sobě. "To nemůžeš! Tohle nejde! Nemůžeš sem jen tak nakráčet, že jdeš za ním a myslet si, že tě pustim."
"Neboj se o mě. Já to zvládnu. Dokážu to, copak to nechápeš?"
"Prosím. Nechoď. Mám tě rád a nechci tě ztratit."
"Nebuď směšný, ty mě neztatíš. Prostě si jenom dojdu za Xe..." nedořekla, protože jí rychle přiklil dlaní pusu. Rychle mu jí zase odtrhla. "Co si jako myslíš, že děláš?!" obořila se na něj.
"Uslyší tě. Vždycky slyší. Copak ty neznáš ty příběhy?" zamračil se na ní.
"To jsou jenom pověry. Nemůže to být pravda," řekla nepřesvědčivě.
"Nejsou. A ty to víš. Nikam nepůjdeš," rozhodl za ní Neill. Ailla ho vraždila pohledem.
"Co?!" zeptal se dotčeně Neill.
Pomalu se k němu přibližovala a on byl nucen couvat. "Ty vís moc dobře co. Mně nikdo nebude řikat co má a vo nemám dělat, je to jasný?! Klidně si jeho jméno řeknu několikrát a kdy budu chtít. Je to jenom na mně. Budu si dělat co budu chtít. Je to můj život a já si s nim budu dělat cokoliv. Do toho tvího ti taky nekecám, takže ty ten můj nebudeš komentovat, je to jasný? Teď půjdu, najdu ho a ty to nikomu neřekneš, chápeš to?! Za Silv půjdu taky jenom já a ty zůstaneš doma. Bez diskuzí," zasyčela a Neill, který mezitim došel až ke stěne, to pouze rychle odkýval. Potom už pouze bezmocně sledoval, jak Ailla vyrazila ze dveří a hlasitě s nimi za sebou práskla.
Rázovala ulicí, až došla na náměstí. Oslavy pomalu přešli do trhů a tak se pomalu uklidňovala procházením se mezi stánky. Tady se podívala na šaty, támhle zase na doplňky. Takhle se procházela až došla do rohu, kde už byl jenom jede stánek. Lidé kolem něj chodili, jako kdyby tam ani nebyl. Ailla byla zvědavá, tak šla blíž. Došla až k němu a zalapala po dechu. Tady bylo všechno co by mohla potřebovat na svojí cestu.
"Dobrý den, zlatíčko," oslovil jí postarší muž s holou bradou a dlouhým bílým vousem. V ruce měl velkou hůl, větší než byl on sám a na sobě velký hábit sahající až na zem. Občas vykoukla jeho bosá noha. Na holi měl úplně nahoře velký barevný kámen. Ze začátku vypadal jako modrý, ale kyž se na něj tak dívala, vypadal jako hnědý, až vínový. "Copak to bude? Co třeba tahle taška? Bude se ti hodit. Nebo tenhle amulet? Ochrání tě před zlými duchy. Řekni si, co potřebuješ a já ti to dám."
"Promiňte, ale jak můžete vědět co potřebuji? A navíc já u sebe nemám žádné peníze. Nemůžu vám zaplatit tolik, kolik tyhle úžasné věci mohou stát," chystala se jít dál.
"Zastav, zlatíčko, teď přijde ta nejlepší část. Všechno co si vybereš ti dám s velkou slevou. Tak co, plácneme si?"
"Už jsem vám říkala, že nemám peníze," otočila se a pomalu odcházela pryč. V tu chvíli se před ní stařík objevil.
"Tady máš, je to dárek, neboj," zamrkal očima a byl pryč. Otočila se, ale ani ten stánek tady nebyl. Ani lidé, chodící klem, jako by si ničeho nevšimli.
Nebudu to řešit, mám jinou, naléhavější práci, pomyslela si a prohlédla si tašku co jí stařík dal. Už něco podobného viděla. Hodila si jí přes rameno a šla domů, pro jídlo a nějaké peníze.
***
S taškou přes rameno kráčela na druhou stranu od té, na kterou odjel Jezdec v černém a Silv. Došla k lesu a zastavila se. Podívala se směrem ke svojí vesnici. Kai-la vypadala nádherně v dopoledním slunci. Povzdechla si a vydala se hlouběji do lesa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nataly Nataly | Web | 7. srpna 2012 v 23:39 | Reagovat

Tak to se teda vyvíjí přímo perfektně! Je to vážně moc pěkná povídka, jsem ráda, že mi tě naše Verunka doporučila! Máš skvělou fantazii!

2 Virwen Virwen | Web | 7. srpna 2012 v 23:51 | Reagovat

[1]: Děkuju.. :D Verče jsem za hodně vděčná.. :D Je to skvělá holka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama