Kapitola šestá

21. června 2012 v 19:13 | Virwen |  Ailla
Zjistila jsem jednu věc: díky tomudle blogu se nenudim při hodině informatiky :D
Tady je další kapitola... :)Jakmile se jezdec se Silv ztratil z dohledu Ailla se mohla konečně pohnout. Na nic nečekala a běžela zpátky na slavnost. Během své nehybnosti se mohla rozhodnout co udělá. Doběhla na náměstí k Neillovi. Za tu dobu co byla pryč se ani nehnul.
"Neille! Panebože! Silv!" ze zoufalství nemohla říct ani jednu souvislou větu.
Opile zamžoural. "Co se stalo?"
"Silv unesli," varazila nakonec ze sebe Ailla.
Rázem byl vzhůru, opilost ta tam. "COŽE!"
Aille začínaly tect slzy po tvářích. Pouze němě přikývla. Posadila se vedle něho a Neill jí chytil za ramena.
"Co se stalo?" zopakoval otázku.
"Jezdec v černém. Myslel si, že to jsem já. Já se nemohla hýbat. Nějaké kouzlo," mezi vzlyky z ní vypadávali věti. "Poslouchala jsem je. Pracuje pro královnu. Proč by mě královna chtěla?" rozplakala se a Neill jí obejmul. Cítila, že mu také stékají slzy po tvářích a dopadají na její ramena.
"Měli bysme to ale někomu říct," řekl po chvilce.
"Ne... To nemůžeme. Silv unesli kvůli mě. To já jí musím zachránit. Asi už vím, proč by mě královna chtěla. Jsem elfka," řekla mu nakonec svoje největší tajemství, které nikdy nikomu neřekla.
"Cože?" vykulil na ní svoje hnědé oči.
"Pojď se mnou," řekla pouze, vstala, chytla ho za ruku a společně se proplétali davem. A Karine je jenom zamračeně pozorovala.
Konečně se dostali domů a ona ho dovedla do svojí ložnice. Chvíli se ošíval, ale nakonec do tam dotáhla. Ujistila se, že nikdo není za oknem a ještě přes něj natáhla kus hadru. Poté si stoupla k Neillovi a nadzdvihla si vlasy. Ohromeně zalapal po dechu. Vyděšeně se na ní díval. Ani se mu nedivila. Všichni si mysleli, že jediný elf v zemi je Královna. A teď? Dozvěděl se, že jeho přítelkyně, kterou zná celý život je elfka.
"Ale.. Jak je to..." ani nedokončil větu.
"Možné? Už jsem se tak narodila. Nemůžu změnit to, kdo jsem," usmála se na něj.
"A je tvůj otec...?" byl viditelně v šoku.
"Taky elf? Ne, není. Před patnácti lety mě našli s Margit v lese, byl mi prý asi rok. Ten den berou jako moje narozeniny. Nevědí komu, a dokonce ani kdy a kde jsem se narodila."
"Takže jsi kromě Královny jediný elf v zemi?" začínal se vzpamatoávat.
Přikývla jsem. "Asi ano."
"Takže Královna je tvoje matka?!" zpytavím pohledem se na ní podíval.
Stuhla. "Cože?! Ne! To není pravda! Nemůže! Prostě ne..."
"Ty sis to ještě neuvědomila, co? Ale je to logický... Ty a Královna jste jedinými elfy v zemi, pravděpodobně. Ale kdyby taky byli jiní elfové, tak by se o nich asi vědělo, ne?" na svůj stav docela přesvědčivě argumentoval.
"To ale není možné..." zašeptala.
"Hele promiň, ale jsem hrozně ospalej a teď mi to zase tolik nemyslí. Probereme to zítra, ano? Zítra půjdeme zachránit Silv, souhlasíš?" ospale zamžoural a ona si až teď všimla, že sotva stojí. Věděla ale, že domů dojde bez problémů. Rozloučily se a ona se pak šla opláchnout. Nakonec se rozhodla. Královna od ní něco potřebuje. A unesli Silv. Královna jí jistě nebude chtít propustit jen tak, pro nic za nic... Musí se naučit bránit a také si sehnat zbraň. A na to bude potřebovat někoho, kdo to se sbraní umí. A ona znala někoho, kdo by jí k němu mohl dovést.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nataly Nataly | Web | 7. srpna 2012 v 23:33 | Reagovat

Já nevim proč ale když jsem si přečetla poslední větu, v prví vteřině mě napadlo: Karine! A pak si říkám, to je kravina a fakt nvim kdoby to mohl být...  Zajímalo by mě, co královna od Ailly chce, ale... Krásná kapitola, mimochodem. :-)

2 Virwen Virwen | Web | 7. srpna 2012 v 23:51 | Reagovat

[1]: Děkuju :)

3 DeeDee DeeDee | Web | 1. září 2012 v 19:07 | Reagovat

Hmmm.... začíná to být napínavý :D

4 Virwen Virwen | Web | 1. září 2012 v 19:18 | Reagovat

[3]: díky.. :D:D asi bych konečně mohla napsat další kapitolu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama