Téma týdne - Krása

11. června 2012 v 20:44 | Virwen |  Téma týdne
Tak jsem se rohodla že budu zase chvíli aktivní.. :D Tady je povídka na téma týdne a doufám že se bude líbit ;)


Byla tak krásná, pomyslel si. Skláněl se nad její rakví a jedna slza mu stekla po tváři. Tolik jí miloval. A najednou byla pryč. Slza spadla na její běloskvoucí tvář.
"Taylere, musíš taky uvolnit místo pro ostatní. Už tu stojíš půl hodiny. Všichni se s ní chceme rozloučit" dala mu dlaně na ramena paní Ogreová.
Jen němě přikývl a s pohledem v zemi odešel na dřevěnou verandu. Pozoroval moře a zapadající slunce. Zhluboka se nadechl slaného vzduchu. Becky tu vůni milovala.
Kéž by si tu byla se mnou, pomyslel si.
Zvedl se mírný vítr. Já tu ale jsem, Tyi, ozval se jasně Beckyin hlas.
"Becky?" zašeptal a rychle se ohlédl směrem k domu. "Becky!" zakřičel a seběhl roztřeseným krokem z verandy. Klopýtavě došel až k, asi deset metrů vzdáleném, útesu. Klekl si na kolena. Nemohl už to unést. Díval se přímo do rudého slunce.
"Proč, miláčku?" oslovil potichu Becky.
***
"Už týden nevylezl z pokoje. Mám o něj strach," řekla obavami přetékajícím hlasem, paní Pureová. "Nechce mě ani pustit dovnitř. Vždy mu jenom nechám jídlo před pokojem a odejdu. Někdy něco sní někdy ne. Tohle není normální. Vždyť i Dominic se z toho dostává rychleji než můj syn. Mám o něho opravdu starost, Silvie."
Paní Ogreová se jenom chápavě pousmála, i když to pro ní bylo taky velkou záhadou.
***
Seděl na své posteli a díval se na fotku rozesmáté rusovlásky s modrýma očima, která seděla na houpačce. Pousmál se. Tuto fotografii během posledních dnů znal už nazpaměť. Pohladil konečkem prstů fotografii.
"Nikdy Tě milovat nepřestanu"
Ani já tebe, ozvala se.
"Kdy Tě uvidím?" ani se nad ím hasem nepozastavil. Slýchal ho v posledních dnech často.
Už jen pár dní. To bude úplněk.
"Má to nějaký důvod?"
Nad tím nemusíš vůbec přemýšlet, zlatko. Cítil jak se pousmála. Miluju tě.
"I já tebe."
Uvidíme jak moc...
A zmizela. Už mu to ani nepřipadalo divné. Jenom kdyby tak mohl s někým mluvit. Ale to mu zakázala. Proč, to mu snad vysvětlí. Ale snad už jí uvidí. Před její smrtí by mu připadalo šílené, že mluví s mrtvým. Teď mu to přišlo přirozené. A za pár dní bude úplněk. A on jí dokáže jak moc jí miluje i kdyby ho to mělo stát život. Teď ale potřebuje se omýt. Jen aby nepotkal svoji matku.
***
Byl úplněk. Napjatě očekával co se stane. Stál u moře, pod útesem kde v den pohřbu stál. Jak mu to řekla. Nervózně se díval na moře. Neměl ho rád tolik jako ona. Mnohem raději měl vzduch. Ale před ní se o tom nikdy nezmínil. Nepřipadalo mu to důležité. Zničeho nic se ochladilo. Moře začalo být až nepřirozeně klidné. Před chvílí ještě nějaká ta vlnka se objevila. Teď ne. Pod hladinou spatřil ohnivý záblesk.
Nehýbej se.
Byla nádherná. Krásnější než kdy dřív. Její vlasy přímo zářili. Modré oči měly stejnou barvu jako moře ze kterého vystupovala. Měla na sobě modro-zelené šaty, které jenom zvýrazňovaly její útlý pas, dokonalé boky, podmanivé oči a úchvatné vlnité vlasy do pasu. Pomalu se přibližovala. Neměla na sobě ani nitku mokrou. Tajemně se usmívala.
"Jak... Jsi nádherná," zašeptal s jistotou že ho uslyší.
Já vím.
Už byla úplně u něho. Teď mohl i vidět, že slabě září.
"Vysvětlíš mi to?" zamilovaně na ní pohlédl.
Nejdřív mě polib, zlatko.
NE! Ten hlas byl silnější než veškerá touha, kterou do teď cítil.
Polib mě! Becky se na něj podívala a veškerá její jemnost byla ta tam. Její vlasy byly ještě víc ohnivé než předtím. Její oči se zbasrvily do temné modro-šedi. Vypadala děsivě.
I přes její vzhled jí políbil. Nedbal varovného pocitu, který cítil. Prostě jí políbil. A bylo to také to poslední co kdy ještě cítil...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nigga nigga | E-mail | Web | 11. června 2012 v 21:04 | Reagovat

krásná, moc :)

2 Virwen Virwen | Web | 11. června 2012 v 22:04 | Reagovat

Děkuju :)

3 Beth Beth | 12. června 2012 v 20:06 | Reagovat

Opravdu povedený, krásný. Až napíšeš nějakou tu knihu (prosím napiš ji, co nejrychleji) budu první, kdo si jí přečte... ;-)  :-D

4 Virwen Virwen | Web | 13. června 2012 v 6:54 | Reagovat

Tak fajn.. :D:D Budu se snažit ;) :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama