TT - Cestování

18. června 2012 v 13:06 | Virwen |  Téma týdne
Nad tímhle jsem docela dost přemýšlela.. :D Doufám, že to tim neztratí na kvalitě ;)Vždy jsem si přála cestovat. Vidět Indii, Austrálii, New York, Afriku. Moje přání se mi bohužel vyplnilo.

"Gemmo, máš už sbaleno?" zeptala se mě mamka a sama přitom neměla sbalený ani jeden kufr. Jak typické pro ní. Stará se o ostatní a pak sama nestíhá.
"Já jo," snažila jsem se jí naznačit, že v mích patnácti si zvládnu sbalit sama.
Zastavila se a provinile řekla: "Promiň, drahoušku. Už to zase dělám, co?"
"Jenom trošku," usmála jsem se. "Kolik toho už máš sbaleno ty?"
"Eh... No..."
"Nemáš vůbec nic, co?" podívala jsem se na ní. Přikývla. Já si ale jenom povzdechla a dál nic neřešila. Konec konců, to ona je tady ta dospělá. Ta jediná dospělá. Otce jsem viděla pouze jednou za rok. Seděl ve vězení kvůli nějakým finančním záležiitostem. Nikdy jsem do toho nešťourala a nehodlala jsem to ani začínat.
"Tak já letim za Dess, jo? Vrátim se asi ve tři přijdu a mobil, klíče mám," políbila jsem jí na tvář a vyběhla ven z našeho domu. S Dess jsem se měla sejít na náměstí asi za půl hodinky. Nemusela jsem pospíchat. Od nás se na náměstí šlo jenom 15 minut tak jsem měla čas. Zastavila jsem se před jednou výlohou. Ani mě nezajímalo vystavené zboží. Pouze jsem chtěla zkontrolovat jak vypadám. Černé vlasy stažené do vysoko posazeného ohonu, perfektně lehce opálená pleť podtrhující moje modré oči, štíhlá postava v červeném tílku a černá minisukně a nakonec dlouhé nohy a dole na nich černé sandálky. Vypadala jsem perfektně. Přesně podle plánu.
Nakonec jsem dorazila na náměstí. K mému překvapení tak už Dess byla. Se svím italsko-indickým původem vypadala jako z reklamy. Na sobě měla dlouhé zelené šaty, které snad nemohly vypadat dobře na nikom jiném než na ní. Černé vlasy si svázala na bok do copu a její hnědé oči mě pozorovali snad od té doby kdy jsem vkročila na náměstí. Nebylo tam moc lidí, ale to nebylo překvapující. Byli prázdniny a bylo dopoledne. Spousta lidí byla v práci nebo na dovolený.
"Ahoj" vyskočila a objala mě jakmile jsem se k ní přiblížila. "Tak jak se těšíš?"
"Nehorázně moc. To bude poprvé co uvidím hory!" byla jsem opravdu nadšená.
Ve čtyři jsem už po courání po městě a povídání si jsem musela jít domů. Šla jsem domů tou samou cestou co jsem přišla. Opět jsem se zastavila před tou samou výlohou abych se zkontrolovala. Najednou jsem si všimla auta jedoucího pomaličku za mnou. Nervózně jsem se ohlédla, ale řidiče jsem přes černé sklo neviděla. Zase jsem se pomalu otočila zpátky k výloze, ale už jsem byla rozrušená. Raději jsem rychle pokračovala v cestě. Auto jelo pořád rychleji. Rozeběhla jsem se. Bohužel jsem ale nikdy neměla dobrou fyzičku. Auto mě po pár metrech dojelo. Bylo už na stejné úrovni se mnou. Otevřeli se dveře. Nějaká černá postava mě zatáhla dovnitř. Vykřikla jsem, ale postava mi rychle zacpala pusu. Snažila jsem se prát, ale nebylo mi to nic platné. Když jsem byla uvnitř auta dveře se zabouchly. Muž vedle řidiče se na mě otočil. Stuhla jsem.Muž se pousmál.
"Prý toužíš po cestování. Doufám, že si tenhle 'výlet' užiješ."
Stisk okolo mích úst povolil.
"Tati?" zašeptala jsem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 18. června 2012 v 19:12 | Reagovat

Wow! Úžasné, moc se ti to povedlo!

2 Virwen Virwen | Web | 18. června 2012 v 20:50 | Reagovat

[1]: Děkuju.. :D Ale už bych asi měla skončit s těmi depresivními konci.. :D:D začínám z toho vyšilovat :D

3 Alea Alea | Web | 11. srpna 2012 v 19:31 | Reagovat

Zase tak depresivní mi nepřijde ?). Ale je to skvělá povídka, píšeš neskutečně!!

4 Virwen Virwen | Web | 11. srpna 2012 v 19:33 | Reagovat

[3]: děkuju.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama