Do Bleskopisky - Téma?

10. srpna 2012 v 23:43 | Virwen |  Do Soutěží
Téma? "Příbuzní jsou jako horská krajina,nejlepší dojem dělají z dálky." A tady je moje povídka.. :D Nic moc.. :DNudila jsem se. Opravdu hodně. V ruce jsem držela skleničku s šampaňským a znuděně se dívala okolo sebe. Bylo mi sice jenom sedmnáct, ale narozeniny mám už za týden, tak to nikdo nehrotí. Měla jsem na sobě namodralé šaty, jednoduchý střih. Vlasy jsem měla rozpuštěné, ráno se mi je nechtělo nějak složitě vyčesávat. Nejsem jako tetička Ruth. Za každých okolností perfektní.
Zrovna jsem jí pozorovala, jak se baví s ženichovým otcem. Byla to už postrší dáma a kdo by jí neznal, tak ten by si myslel, že je to taková ta pohodová tetička, co k ní příjdete na návštěvu a ona vás bude obskkovat a cpát bonbonáma. Nic z toho. Byla přísná, krutá a opravdová perfekcionistka. Teď se ale tvářila nadmíru mile, protože se snažila zalíbit druhé straně nově nabytého příbuzenstva. Moje setřenice se totiž vdávala a byla to zároveň Ruthiina neteř. Ta sestřenice byla také kvítko.
Vsadím se, že její nový manžel neví o tom před ním, ani o jejím půlroku v drogové léčebně. To by se asi tvářil jinak, než nadšeně. Ano, možná mu křivdím, ale vím moc dobře, že setřenka miluje tajemství. Jenom ty její. Ale opravdu jí to slušelo. To musím uznat. Její blonďaté vlasy, krémové nadýchané šaty jak pro princenu a dlouhý závoj. Zrovna se bavili s mojí babičkou.
Babička byla opravdu milý člověk. Pořád se usmívala a když jste nakoukli do její kabelky tak jste tam pokaždé našli karamelky. Bohužel, ale babička byla kleptomanka. A velmi dobrá, to musím uznat. Nevěsta s ženichem ani nezaznamenali, když jim ukradla z prstů svatební prstýnky a ženichovi kravatu.
Usmála jsem se a došla k nim. Naklonila se k babičce a zašeptala jí: "Babi, já tě viděla. A myslím, že lepší cíl by byl strýček John. Je ostražitý." Nemyslela jsem to zase tolik vážně, potřebovala jsem jí rozptýlit abych jí sáhla do kabelky a vyndala kravatu s prstýnky. Nahmatala jsem tam i něčí mobil, ale to jsem nehodlala řešit. Babičce se při zmínce o strýčku Johnovi rozsvítili oči a odťapkala si pryč. Já se obrátila k ženichovi s nevěstou, kteří na mě jenom kulili oči. S úsměvem jsem ženichovi podala jeho kravatu a prstýnky. Pak jsem se otočila a odešla bez jediného slova. Mezi příbuznými jsem "ta nemluvná". Vyhovuje mi to. Mezitím jsem uviděla strýčka Johna. Babička ho ještě nenašla a tak jsem se k němu rychle přiblížila.
"Strýčku Johne!" pozdravila jsem ho.
"Sluníčko Holly," oplatil mi pozdrav.
"Strýčku, dejte si pozor na babičku. Víte, poslala jsem jí za vámi. Vy jí vždy zabavíte, když na ní přijde ta její nálada," řekla jsem a on s pochopením přikývl. Strýčka jsem měla ráda, ale nesměla jsem s ním být dlouho. Byl málomluvný a vždy mi podstrčil nějakou tu bankovku. I teď jsem měla v ruce 10 dolarů. Peníze jsem strčila do kabelky a napila se ze skleničky, co jsem pořád měla v ruce. Rozhlížela jsem se a najednou jsem viděla, jak ke měpřibíhá mala Ruth. Dcera tetičky Ruth. Byla rozmazlená a když něco nedostala hned tak si to vydupala později.
"Holly! Holly!" křičela na mě a málem porazila číšníka nesoucí další skleničky šampaňského. Dobehla ke mě. "Holly, ty s náma budeš hrát na babu," řekla a nebyla to otázka.
"Ruth, myslím že to není nejlepší nápad. Jsem z vás mrňat nejrychlejší," řekla jsem a věděla jsem, že to oslovení mi neodpustí. Rozzuřeně se na mě to sedmileté dítě podívalo a bez jediného slova odešlo.
"Jak si to udělala?" zeptala se mě moje sestra. Podívala jsem se na ní. Byla celá červená a nohy měla zablácené. Asi spadla, když s caparty hrála na babu.
"Tajemství," vyplázla jsem na ní jazyk. Má sestra byla zvláštní člověk. Byla něžná a milá, když okolo nikdo nebyl, nebo ten kdo okolo byl, by byl dospělý. Jakmile ale nikdo dospělý okolo nebyl chovala se jako drsňačka. Člověk nepoznal, jestli ta něžná stránka je její pravá tvář nebo ne. Sestra se zmučeně usmála a rozeběhla se na svích 8-mi centrových podpatcích. Nezáviděla jsem jí.
Jak jsem se tak rozhlížela, tak všichni se mi zdáli jako spořádaní lidé, ale jak já jsem je znala, tak kdyby tahle oslava trvala několik let, tak babička okrade všechny, až byychom tady stáli všichni ve spodním prádle, tetička Ruth by všechny přivedla k šílenství, ve kterém by se nejvíce orientoval stýček John. Nevěsta by z toho byla na prášky a ženich by tancoval jak malá Ruth píská, ani by nevěděl jak. Lepší, že tahle oslava se za chvilku rozpustí, až ženich a nevěsta spolu odjedou do západu slunce (konkrétně na Kanáry)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alea Alea | Web | 11. srpna 2012 v 19:19 | Reagovat

Skvělá povídka :D. Ta kleptomanka mě dostala :D

2 Vitwen, Virwen, Wersy :) Vitwen, Virwen, Wersy :) | 11. srpna 2012 v 19:21 | Reagovat

[1]: :D:D Děkuju :D

3 Kate Kate | Web | 21. srpna 2012 v 6:27 | Reagovat

:D Babička je skvělá... :D

4 Virwen Virwen | Web | 24. srpna 2012 v 16:06 | Reagovat

[3]: taky si řikám.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama