Nemoc

25. listopadu 2012 v 17:21 | Virwen |  Do Soutěží
Tohle jsem našla v rozepsaných na mém e-mailu. Bylo to do této soutěže, která se asi pak nekonala... :D Nevím proč.. :D Každopádně: Tady to máte (Jo a upozorňuju, že není to nic extra.. :D Samotný se mi to moc nelíbí :D )Asi třicetiletý muž přišel do ordinace. "Dobrý den, pane doktore."
"Dobrý den, Jamesi. Sedněte si prosím," řekl postarší holohlavý doktor s brýlemi na nose. "Víte, Jamesi, jak bych vám to řekl. Když jste zde byl minule na vyšetření, tak vám brali krev. Potom jsme jí zkoumali a, jak bych vám to jenom řekl. Máte nevylečítelnou nemoc. Umřete."
"Co-cože? Ale já mám ženu a tři děti!" řekl vyplašeně James.
"Je mi to líto. Sestři, můžete zavolat dalšího. Nashledanou Jamesi," řekl doktor a začal si prohlžet papíry na svém stole. Jamesovi už nevěnoval ani tu špetku pozornosti. James se zvedl a odešel. Několik hodin se procházel po ulicích San Franciska a přemýšlel o pojistce. Pak ho to napadlo! Rychle šel domů, kde na něho čekala jeho žena, Jessica a tři děti. Nejstaršímu bylo pět let a nejmenšímu jeden rok.
Otevřel dveře a hnedka se k němu přihnal nejstarší Toby a skočil mu do náruče. Tohle se dělo pokaždé když James přišel domů. Jessica právě vařila. James si řekl, že teď jí rozrušovat nebude před dětmi, tak jí to řekl až po večeři, kdy všechni děti šli spát a oni dva si jako obvykle sedli se sklenicí červeného na gauč.
"Miláčku, musím ti něco říct," začal James.
"Ne, ne ne! To já ti něco musím říct," přerušila ho Jessica. "Dneska je všecho na nic, myslím, že to je ten nejhorší den ze všech. Vyhodili mě z té práce, kam jsem jednou týdně chodila. A víš jak jsem dneska byla na čtení závěti mojí tetičky?"
"Té jak si u ní byla každé léto, jak bydlela ve vile, na kontě několik miliónů a tobě pořád říkala, že to ty jsi její nejoblíbenější příbuzný?"
"To je ona. Všechen její majetek spadl do rukou mojí sestry! A ona nám ten majetek slíbila, díky tomu jsme měli naději, že splatíme tu hypotéku, co máme na krku. Jo a Lilly má nějakou nemoc, a do školky bude moct jít až příští rok. Řekni mi, že alespoň ty máš dobré zprávy," řekla a zoufale se na něj podívala. Věděl, že tohle jí udělat nemůže.
"Jak jsem byl u doktora, tak jsem prý zdravý," snažil se vyhnout očnímu kontaktu a tak se raději napil vína. Jessica se smutně usmála.
"Alespoň že ty mi neneseš špatně zprávy," zívla a zvedla se. Došla do ložnice, vzala si pyžamo a šla se umýt. Jak tak šla, tak James mohl obdivovat její nádhernou, plnoštíhlou postavu a krátké melírované vlasy. Jakmile zašla do koupelny a James uslyšel téct vodu, rychle vytočil číslo na mobilu. Asi pět minut mluvil a pak mobil zaklapl.
Dohodl se právě s jedním nájemným vrahem aby ho zabil. Nemohl říct Jessice o svojí nemoci a pojišťovna, až by umřel, by jeho rodině nevyplatila peníze za jeho smrt. Musel by umřít násilnou smrtí. Tak se rozhodl. Zítra, až bude Jessica na procházce s nejmenším přírůstkem do rodiny, ho zabijí. Přesně v deset hodin. On napíše dopis, aby Jessica pochopila. Už se s tím smířil.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tonča Tonča | Web | 26. listopadu 2012 v 20:08 | Reagovat

Zvláštní, dobré, takové s rychlým spádem XD

2 Nikyška =) Nikyška =) | E-mail | Web | 27. listopadu 2012 v 18:26 | Reagovat

je to zajímavý... líbí se mi to... =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama