Kapitola 1. - Výběr školy

17. února 2013 v 11:59 | Sincerity |  Návrat
Tohle je nová povídka, fan fiction na Vampýrskou akademii. Zároveň také není od Virwen Fabulae, ale od Sincerity. Její pravé jméno nezná nikdo jiný než Virwen Fabulae a tak to také zůstane (teda až do té doby, než Sincerity bude chtít odhalit svou totožnost ;) ). Zároveň tohle bude s velkou pravděpodobností jediná povídka na tomto blogu, která nevychází z pera Virwen Fabulae...
A teď - užijte si povídku :)
ROSIN POHLED:

Probudila jsem se brzo, byl pátek a měli jsme ředitelské volno. Už je to týden co jsem si podávala přihlášky na dvě střední školy. Na ani jednu se mi nechtělo, ale nemohu mít jen základní vzdělání. A taky je to už asi půl roku, co mě a mé sestře Katherine zemřeli rodiče.
Byla to hrozná ztráta, ale co bylo ještě horší: dozvěděla jsem se, že jsem adoptovaná.
Má sestra tedy není má sestra a teta Jasmine ,která se o nás stará taky není moje. Svou rodinu miluji, ale poslední dobou mám pocit samoty. No už asi čtyři měsíce od doby kdy si má starší nevlastní sestra našla přítele. Ne nežárlím, a ano je poměrně hezký, ale vadí a chybí mi to, jak jsme se setrou chodily na nákupy, jak jsme do večera koukaly na horory a jak jsme si byly blízké. A taky má adopce vysvětluje jinou věc. Byla jsem adoptovaná prý až později, někde okolo deseti let a mé vzpomínky neukazují nikdy žádnou osobu, jen nějaké místo nebo pocit, a nevzpomínám si ani na své pravé rodiče ani na nikoho jiného. Mám ve vlasech jizvu, podle doktora mám částečnou ztrátu paměti. Ale občas mám pocit jako bych byla nějaké vzpomínce nablízku, jen natáhnout prsty, dosáhnout někam dozadu do své mysli, ale nikdy se mi to nepodaří.
Tak dobře asi vstanu, a vlastně dnes je pátek mám karate, málem jsem zapomněla, ale dnes se mi moc nechce. Přes týden jsem nebyla ani na taekwondu, ani na judo jsem nešla.
Možná se divíte, ale když mě v jedenácti letech přepadl opilec a já nebyla schopná se bránit, začala jsem chodit na bojová umění a baví mě to. Je to posilující a odpočinkové zároveň.
Dobře… už vstávám, oblékla jsem se a jdu dolů na snídani. Teta Jasmine už něco chystá, docela pěkně to voní na to, že vlastní rodinu nemá a vařit začala až z donucení, že se o nás musí starat. Mám ji ráda, ale nikdy jsme k sobě neměli příliš blízko.
"Máš tu poštu a je připravená snídaně" a podává mi nějaké dopisy.
"Dík, ale vlastně ani nemám hlad" vzala jsem si dopisy a vrátila se do svého pokoje.
Pohodlně jsem se usadila na postel a začala otevírat dopisy. První dva byly ze škol, na které jsem se hlásila, a na obě mě přijali. A byl tu ještě jeden, z Akademie sv. Vladimíra. Podivné, na žádnou takovou školu jsem se nehlásila. Už, už jsem chtěla vykřiknout na Jasmine kam mě to přihlásila, ale zmlkla jsem. První věta: Byla jste přijata na akademii sv. Vladimíra, dostavte se prosím se svými věcmi co nejdříve, nejlépe v první nadcházející pracovní den. Cože? Já se nikam nehlásila a oni po mě chtějí, aby si tam jen tak nakráčela. Četla jsem dále…byl tam seznam nějakých věcí a adresa školy. To si ze mě někdo dělá srandu? Ale ne. Doopravdy, podívala jsem se na internet a našla akademii, a co bylo nejvíce překvapující, škola je zaměřena na výuku bojových umění. Četla jsem dál a škola se mi začínala líbit čím dál víc.
Byla jsem rozhodnuta, tohle je škola, na kterou chci jít. Ale kdo mě tam přihlásil?
Slyšela jsem hlasy a tak jsem seběhla dolů do kuchyně. Byla tam Katherine a její kluk Ben.
"Ahoj" pozdravila jsem zatím celkem přátelsky, ale stejně mě tu trochu Ben štval. Proč tu musí být tak brzy?
"Ahoj" odpověděl mi a hodil po mě trochu omluvným výrazem jako by věděl, na co myslím.
Kate snad ani neodpověděla, byla příliš zaměstnaná svým miláčkem.
"Už jsem se rozhodla" a zamávala jsem dopisem, který jsem měla v ruce.
Jasmine se otočila a usmála. "Tak která z nich? "
"Ani jedna" trochu vykulila oči, ale nedala jsem jí prostor cokoli říct, to už jsem prostě já. "Rozhodla jsem se pro akademii sv. Vladimíra. Je to škola zaměřená na bojová umění, jsem rozhodnutá, nastupuji v pondělí."
Jasmine trochu zalapala po dechu. "Nevěděla jsem, že si se na takovou školu hlásila." Aha, takže Jasmine to nebyla a ségra se tvářila, že taky neví, která bije.
"No, nemyslela jsem si, že mě vezmou a tak jsem vám to ani neříkala." podotkla jsem vyhýbavě.
"A jsi si jistá?"
"Jo jen potřebuji, aby mě tam někdo dovezl v pondělí, je to jen asi dvě hodiny a kousek."
"Ráda bych zlato, ale v pondělí budu v práci až do večera." Jasmine se mi omlouvala.
"A to si kvůli mně nemůžeš vzít ani na chvíli volno?" byla jsem najednou dost naštvaná, ale neměla jsme na ni být tak hnusná, starala se o nás a měla nás ráda.
"Tak já tě tam odvezu, mám přece auto." Ben se mi nabídl a Kate po mě střelila varovným pohledem. No stejně nemám na výběr.
"Tak jo, vyzvedni mě v pondělí ráno v sedm." A bylo dohodnuto. Šla jsem si sbalit nějaké oblečení a ještě zaběhla do města koupit nějaké věci a zrušit své kroužky boje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tessinka Tessinka | Web | 17. února 2013 v 18:59 | Reagovat

No teda :) opravdu máš talent :) tvoje povídka se mi opravdu moc líbí :) :D kdy bude další kapitola ?? :D už se jí nemůžu dočkat :)

2 Petra Petra | 17. února 2013 v 23:19 | Reagovat

jůůů, vypadá to velice zajímavě, určitě budu číst dál...tak rychle další kapitolku ju

3 sincerity sincerity | 18. února 2013 v 20:30 | Reagovat

tak to moc děkuju, každá chvála těší :D

4 Tessinka Tessinka | Web | 18. února 2013 v 22:33 | Reagovat

a kdy nám dáš další kapitolku ?? :D

5 sincerity sincerity | 19. února 2013 v 17:57 | Reagovat

jak bude mít virwen čas s přidáváním, ale asi se to ustálí na 1x za týden
snad vás čekání neodradí :D

6 Alexis Dark Alexis Dark | E-mail | Web | 27. února 2013 v 17:21 | Reagovat

Je to hezky napsaný. Sice je to na můj vkus trochu krátký, ale i tak se mi to líbí :-D Takže přeju ať se ti daří a ať je tu, co nejdřív další kapitola :-D

7 Lissar Lissar | 2. března 2013 v 19:11 | Reagovat

skvělý :D zajímavý nápad a sem zvědavá, co se bude později dít na škole :D jen tak dál ;)

8 Pepé Pepé | E-mail | Web | 14. března 2013 v 19:21 | Reagovat

Začíná to docela nicneříkajícně ;) jdu dááál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama