Kapitola šestá - První nesrovnalost

22. dubna 2013 v 21:42 | Virwen Fabulae |  Krvavý internát
PO SKORO PŮL ROCE (!!!!!!) je tu další kapitola Krvavého internátu. Je kratší, to uznávám... Omlouvám se a budu se snažit to napravit.. :)

Otevřeli se dveře a do pokoje vešla London. Spokojeně si pro sebe broukala a když mě uviděla, tak se na mě usmála a i přesto, že jsme od sebe nebyli dál než 3 metry, tak mi zamávala.
"Jak se máš, marode?" zeptala se London, došla ke svému nočnímu stolku a začala něco hledat v šuplíku.
"Já jsem v pohodě. Ale co se stalo se Susan? Kde je? Už jí našli?" zeptala jsem se, ale London se na mě se smíchem podívala.
"Susan? To má být kdo? Páni... Ty si se musela do tý hlavy pořádně praštit." Musela jsem se tvářit opravdu nechápavě, protože měla potřebu mi to vysvětlit - za což jsem byla ráda. "Žádnou Susan, jsem tady nikdy neviděla. Nikdy sem žádná nechodila - teda pokuď nemyslíš tamtu z prvního ročníku. Ale s tou se nikdo nebaví a já vim proč," naklonila se a spiklenecky zašeptala: "Je totiž divná." Jakmile to dořekla, rozchechtala se jako blázen.
"A jak mi teda vysvětlíš, proč sme byli venku?" zeptala jsem se.
"Ach, ty si to nepamatuješ? Hráli jsme si na schovku. Sama jsi to navrhla. Hloupost to byla, prostě hloupost..." řekla si už pro sebe a zavrtěla hlavou. Pak se začala zase přehrabovat v šuplíku.
"Zamračeně jsem jí pozorovala. Nedávalo to smysl. V tom se ozvalo rázné zaklepání. Dotyčný ani nečekal mu někdo povolí vstoupit. Prostě vešel do pokoje.
Byla to Sestra. Asi čtyřicetiletá, mohutná žena, která se starala o zdraví studentek. Nikdo jí neříkal jinak, než Sestro. Nebo také Sestro Margareth.
"Tak copak to tu máme? Jak se cejtíš, zlatíčko? Do hlavy ses uhodila pořádně to ani, ale podle mě už zítra budeš moct jít na vyučování. Nebo tě něco bolí? Samozřejmě, že ano, vždyť si byla dlouho mimo. Ale potřebovala by si se zase začít učit. Však víš, minulý školní rok ti to moc nevycházelo na konci, měla si pořádné štěstí, že si šla dál."
Tady jsem jí musela zastavit: "Já jsem nepropadala na konci školního roku. Rozhodovalo se mi mezi trojkou a čtyřkou! To bych nepropadla," řekla jsem a jsem si ani nepamatovala, jak jsem se k tomuto tématu dostali.
"Ale mohla si přijít o stipendium," řekla mi Sestra Margareth vyčítavě.
"Já nemám stipendium," nechápala jsem, kde to vzala.
Sestra Margareth si pro sebe něco zamumlala a já pochytila jenom pár slov: "...nic do toho... pravdu... nevděční parchanti... zvolila tuhle práci..."
Mezitím vzala ze své tašky pár lahviček a krabičeks bylinkami a jednu misku a pár bylinek do toho hodila a drtila je, až z nich vznikla mast. Tu mi pak Sestra namazala na čelo. Věřila síle bylinek a prášky používala zřídka kdy. Její metody ale fungovaly a na tom záleželo.
Jakmile mi na čelo tu mast domazala, začaly se mi zavírat oči. Ještě než jsem upadla do spánku, uviděla jsem, jak se otevřeli dveře a dovnitř vpadla se smíchem Diana spolu se Stacey za zády.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikyška Nikyška | E-mail | Web | 12. května 2013 v 18:24 | Reagovat

konečně po dlouhé době... jsem ráda, že jsi zase začala psát KI. doufám, že další kapitola bude dřív než byla tahle...
jinak kapitola je zajímavá. ráda bych věděla, proč nevědí kdo je to Susan...

2 Yasemin Other Van de Notte Yasemin Other Van de Notte | E-mail | Web | 27. června 2013 v 16:52 | Reagovat

Júúú, to je dobré :D nikto si nič nepamätá a ona je za blázna :D dobrá myšlienka :D :D
Páči sa mi to a teším sa na ďalšie kapitoly :D Inak chystám sa ti prevŕtať blogom, takže sa teším na tvoje články, už len nájsť čas, že jo :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama